Co oferuje dieta oczyszczająca?

Pragniesz wpłynąć na swoje samopoczucie, a nawet walczyć z efektem zmęczenia czy też poczuć w końcu upragnioną lekkość w żołądku? Dieta odchudzająca typowo oczyszczająca to w tym aspekcie najlepsze rozwiązanie, dlatego warto nie tylko dowiedzieć się więcej na jej temat ale również zdecydować na swoiste zastosowanie. Oczywiście dieta odchudzająca może jednocześnie zadbać o odpowiednią przemianę materii, także oczyścić nasz organizm z jakichkolwiek co do tego występujących w nim toksyn. Dieta oczyszczająca gwarantuje nam detoksykację, a więc zajście prawidłowych procesów w jelitach, skórze nerkach oraz wątrobie.

Co ma wpływ na nasze złe samopoczucie?

Nieodpowiednie odżywianie, stres, złe nawyki żywieniowe, stosowanie żywności opartej o substancje chemiczne i konserwujące, także zbyt szybkie tempo życia mają ogromne znaczenie gdy chodzi o nasze zdrowie a tym samym wspomniane samopoczucie. W naszym organizmie pojawiają się toksyny, dlatego dieta oczyszczająca jest alternatywą na którą warto spojrzeć z odpowiedniej perspektywy i zdecydować się co jakiś czas na jej zastosowanie.

Czemu ma służyć dieta oczyszczająca?

Często nie jesteśmy świadomi, iż to właśnie pijąc wodę, jedząc posiłki a nawet oddychając powietrzem, dostarczamy wszelakiej maści toksyny takie jak pestycydy, dioksyny czy metale ciężkie. Właśnie one wpływają nijako na nasz stan psychiczny, niekiedy wygląd skóry czy też paznokci, po wielu latach mogą doprowadzić do objawienia się chorób cywilizacyjnych. Dlatego wspomniana dieta oczyszczająca nijako wpływa pozytywnie i bardzo korzystnie na procesy detoksykacyjne które de facto zachodzą w naszym organizmie. Odczujemy to nie tylko gdy idzie o samopoczucie ale również stan naszego zdrowia, czasem pozwoli na zgubienie zbędnych kilogramów.

Jak działa dieta oczyszczająca?

Założeniem diety oczyszczającej, jest dostarczenie naszemu organizmowi potrzebnych składników, które de facto mają korzystnie wpłynąć na oczyszczenie jego oraz przemianę samej materii. Nie jest  to dieta która w krótkim czasie pomoże nam w utracie tkanki tłuszczowej, lecz umożliwi pozbycie się wszystkich toksyn z samego przewodu pokarmowego. Dieta oczyszczająca zalicza się do diet niskokalorycznych, a więc takie gdzie indeks glikemiczny jest bardzo niski, mówimy zatem o produktach jakie posiadają dużo błonnika, czyli owocach i warzywach. Z czasem dzięki diecie oczyszczającej odczujemy również spalać tkankę tłuszczową oraz pozbyć szkodliwych ubocznych.

Niech błonnik wpłynie korzystnie na nasz układ trawienny

Jak najbardziej podstawowe miejsce w diecie oczyszczającej przyjmuje błonnik, wpływa on korzystnie na pracę jelit, eliminuje zaparcia oraz poprawia sam skład mikroflory jelitowej. Nierozpuszczalny błonnik skraca czas pasażu jelitowego przy jednoczesnym powiększeniu objętości treści pokarmowych, prowadzi to do wiązania toksyn i eliminowania ubocznych składników przemiany materii, czego efektem jest ich szybkie wydalanie.

Błonnik nierozpuszczalny występuje w takich produktach jak :

-Fasola

-Groch

-Kukurydza

-Otręby pszenne

-Nasiona roślin

-Warzywach kapustnych i orzechowych

Zadaniem błonnika rozpuszczalnego jest zmniejszenie prędkości wchłania glukozy, przez co spada jej stężenie w naszej krwi, zwiększa się ilość kwasów żółciowych oraz obniża się stężenie cholesterolu.

Błonnik rozpuszczalny spotkamy w produktach typu :

-Owoce cytrusowe

-Truskawki

-Jabłka

-Otręby owsiane

-Jęczmień

-Brązowy ryż

Dieta oczyszczająca to zapewne to coś, co powinniśmy stosować co jakiś czas, jednocześnie zadbać nie tylko o ilość tkanki tłuszczowej, lecz detoksykację w pełnym tego słowa znaczeniu.